SKRZACIE FIGLE SKRZACIE PSOTY

rok temu

Dnia 23 LISTOPADA 2022r. przedszkole po raz kolejny odwiedziła grupa „ProMusica" z koncertem pt. „Skrzacie figle, skrzacie psoty”. Przedszkolaki miały możliwość poznać kolejne dwa instrumenty: Klarnet oraz Syntezator ich budowę oraz brzmienie.. Wielkim zaskoczeniem, dla dzieci okazał się drugi z nich, który może zabrzmieć jak wielka orkiestra smyczkowa. Dzieci wysłuchały bardzo ciekawej opowieści o skrzatach, które posiadały orkiestrę przy której lubiły tańczyć i śpiewać Nie zabrakło walorów edukacyjnych, ponieważ przedszkolaki poznały nowe pojęcia takie jak orkiestra, dyrygent czy batuta. Była to kolejna interesująca lekcja muzyki. Bajkowy koncert jak zwykle przyniósł dzieciom wiele radości.