DRUŻYNA KANGURA

rok temu

W naszym przedszkolu w ramach programu Przedszkoliada.pl realizowane są zajęcia sportowe DRUŻYNA KANGURA.  W pierwszym etapie programu zajęć Drużyny Kangura najważniejszym zadaniem jest zachęcenie i zainteresowanie przedszkolaków ukierunkowaną aktywnością fizyczną poprzez zabawy z piłkami. W ramach zajęć dzieci będą miały możliwość rozwóju konkretnych umiejętności z zakresu wszystkich gier zespołowych (piłki nożnej, ręcznej ,koszykowej i siatkowej). Zestawy umiejętnie dobranych ćwiczeń pod kierunkiem instruktora p. Adriana służą ogólnemu rozwojowi zdolności motorycznych (siły, szybkości, gibkości, wytrzymałości) oraz  wpływają na wszechstronny prawidłowy rozwój. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajeciach.