WYCIECZKA SŁONECZEK DO MLECZKOWA

Dnia 20 czerwca 2017r. grupa "SŁONECZEK"  wraz z p. Dyrektor  oraz z  p. Karoliną , p. Jadzią i p. Bogumiłą  wyjechała na wycieczkę  do Zagrody Edukacyjnej – „Ale heca” - w Mleczkowie koło Radomia. Dzieci spotkały się z różnymi zwierzętami np. kucykiem Hecą, osiołkami Tolą i Tolusiem, kozami Olą i Alą, kogutem Maurycym, owieczką Szarusią, baranem Czarnulkiem i zaprzyjaźniły się z nimi  obserwując je , karmiąc i głaskając. Dowiedziały się również wiele ciekawych wiadomości i ciekawostek o ich życiu , np. o przystosowaniu się zwierząt do różnych pór roku, o różnicach miedzy poszczególnymi zwierzętami, co jedzą zwierzęta i jak je karmić i pielęgnować.

Maluchy uczestniczyły w warsztacie pt. „Pszczoła w roli głównej”, dowiedziały się jak żyje pszczoła , gdzie mieszka , jak powstaje  i jak smakuje miód , jak wygląda strój i sprzęt pszczelarza. Dzieci przy pomocy pań prowadzących oraz pań z przedszkola zrobiły świeczki z wosku. NA terenie Zagrody znajdowały się również sprzęty sportowe tj. trampolina oraz piaskownica i różne zabawki ogrodowe z których chętnie skorzystały dzieci. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni ale bardzo zadowoleni.