TEATRZYK ON-LINE LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

Dnia 11 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu dzieci mogły obejrzeć  spektakl  Teatru Forma  pt.: „Legenda o Smoku Wawelskim.” Przedstawienie teatralne odbyło się w wersji  one-line.  Legendę o najsłynniejszym polskim smoku zna każde dziecko, jest częścią naszej kultury, tej magicznej i bajkowej. Smok mieszkał w grocie pod Wawelem i straszył miejscową ludnością swoją żarłocznością. Znamy wiele odmian tej historii, ale ta najbardziej popularna, z szewcem i owcą wypchaną siarką została zaprezentowana dzieciom. W tej legendzie można odnaleźć przesłanie, że  czasem spryt lepszy jest niż siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chwali. Dzieciom bardzo się podobał spektakl i obejrzały go z uwagą.