ROZPOCZYNAMY NOWY ROK W PPRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice,

1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Informujemy, że przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS, czyli w tzw. reżimie sanitarnym. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami omawiającymi organizację pracy przedszkola. Dziecko będzie przyjęte do przedszkole po uprzednim wypełnieniu poniżej zamieszczonego OŚWIADCZENIA.

1. Aktualne wytyczne przeciwepidemiczne GIS dla przedszkoli
  2. Uaktualnienie procedury bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19 w trakcie prowadzonych w przedszkolu zajęć.
  3. OŚWIADCZENIE

NAJWAŻNE INFORMACJE:
1. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi i możliwościami organizacyjnymi naszego przedszkola, w grupie przedszkolnej będzie mogło znajdować się maksymalnie 25 dzieci. Zatem 1 września 2020 r. do przedszkola mogą przybyć wszystkie dzieci przyjęte na rok szkolny 2020/2021.

2. Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godz. 8.30.

3. Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek i niepotrzebnych przedmiotów. Na terenie przedszkola obowiązuje zakaz pozostawiania rowerków, hulajnóg, itp. sprzętu.

4. Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego w stosunku do pracowników przedszkola oraz innych rodziców i dzieci.

5. W przedsionku przedszkola, wyznaczony pracownik będzie „przejmować” dzieci od rodziców.
Wyjątek stanowić będą nowoprzyjęte przedszkolaki, z uwagi na konieczność ułatwienia im adaptacji w nowym dla nich środowisku. Maluszek będzie mógł wejść z rodzicem do szatni przedszkolnej, z zachowaniem zasady: 1 rodzic z dzieckiem w odległości 2 m. od kolejnego rodzica z dzieckiem.

6. Wszystkich Rodziców obowiązuje osłona ust i nosa oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem do budynku.

Każdy przedszkolak pierwszego dnia, przynosi ze sobą:
1. Kapcie na gumowej podeszwie (podpisane);

2. Worek z ubrankami na zmianę (majteczki, koszulki, skarpetki spodenki/leginsy, itp. (podpisane). Worki należy na bieżąco uzupełniać;

3. Piżamka do leżakowania podpisana, najlepiej znana dziecku (tylko w grupie najmłodszej)