MUZYCZNY SPŁYW WISŁĄ

6 lipca 2018r. do naszego przedszkola przyjechała "Podróżująca filcharmonia" – muzyk , który poprowadził z dziećmi zajęcia muzyczno – ruchowe pt "Muzyczny spływ Wisłą". Dzieci wysłuchały wielu wspaniałych utworów i piosenek związanych z polską rzeką. Dzieci dowiedziały się skąd wypływa Wisła poznały wydarzenia jakie były z nią związane i roli jaką pełniła w historii Polski. Zabawy ruchowe zawierały treści patriotyczne, połączone z ruchem i tańcem. Wśród różnorodnych atrakcji największym uznaniem dzieci cieszyło się malowanie na plecach przy muzyce relaksacyjnej, rejs parostatkiem i zabawa z ławicami ryb. Uczestnicy wspaniale odnaleźli się również w rytmicznym wyklaskiwaniu i zabawie w dyrygentów. Muzyk zagrał też pięknego poloneza Michała Kleofasa Ogińskiego – „Pożegnanie Ojczyzny”  na pianinie oraz utwory na trąbce. Na zakończenie  wykonał  utwór wspólnie ze swoim synem.  Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach  i świetnie się bawiły.