WIZYTA MALUSZKÓW U FRYZJERA

21 lutego 2018r. przedszkolaki  z grupy „ Słoneczek” udały się wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą i p. Karoliną z wizytą do salonu fryzjerskiego – K & J  w Radomiu przy ul. Wernera.  Dzieci zwiedzając zakład zapoznały się z pracą fryzjera, czym się zajmuje i jakie musi mieć zdolności. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom, że zadaniem fryzjera jest :

• odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów aby klient był zadowolony
  • doradzenie wyboru odpowiedniej fryzury , jeśli ktoś nie jest zdecydowany
  •  koloryzacja włosów.

Dzieci mogły z bliska obejrzeć wszystkie przybory fryzjerskie, usiąść na prawdziwym fotelu fryzjerskim, obejrzeć kosmetyki do pielęgnacji włosów. Pani Sylwia powiedziała dzieciom, że fryzjerzy pracują nie tylko w salonach ale również w teatrach, w telewizji, w studiach fotograficznych.

Na zakończenie dzieci podziękowały za przekazaną wiedzę i możliwość zobaczenia tylu ciekawych rzeczy. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.