ZAJĘCIA PRZYRODNICZE Z MAMĄ HUBERTA

W dniu 24 października grupę „Żabek” odwiedziła mama jednego z naszych przedszkolaków Pani Marta Mleczkowska - aktywnie działająca w nadleśnictwie. Dzięki niej dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o lesie i zwierzętach jesienią. Całe zajęcia starszakom towarzyszyło hasło „Małe, czy duże- przyda się naturze”- które uzmysłowiło dzieciom, że nawet mrówki są niezmiernie ważne w ekosystemie. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia jesiennego drzewa odbijając swoje rączki zamoczone w farbie. Niesamowitą niespodzianką było także zasadzenie drzewa - dębu w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci jednogłośnie uznały, że drzewko będzie nosiło nazwę na cześć naszego przedszkola - Antoni. Na koniec Pani Marta wręczyła dzieciom edukacyjne książki, a przedszkolaki odwdzięczyły się laurką. To były naprawdę bardzo interesujące zajęcia.