SPOTKANIE Z MUZYKĄ - ZWIERZĘTA Z MUZYCZNEGO LASU

W dniu 25 października 2017r. w naszym przedszkolu gościł pan Jacek Woźnica z Agencji Artystycznej „Arte Vivo” z Jaworzna. Przygotował on dla naszych przedszkolaków muzyczne przedstawienie pt. „Zwierzęta z muzycznego lasu”, w którym był muzycznym leśnikiem. Opowiadał gawędę o Zwierzętach mieszkających w muzycznym lesie i na polanie pojawiały się kolejne zwierzęta przy dzwiękach muzyki.  Przedszkolaki wysłuchały kilku znanych dzieciom utworów min: „Stary Niedźwiedź”, „Dzik jest dziki”, "Kukułka" i inne o leśnych zwierzątkach, zagrane na skrzypcach.

Dzieci z chęcią słuchały dźwięków wydawanych przez ten piękny instrument. Dzieciom to spotkanie z muzyką przypadło do gustu, bawiły się bardzo dobrze, a co najważniejsze mogły także aktywnie w nim uczestniczyć: śpiewały, poruszały się i naśladowały odgłosy wybranych zwierząt.