MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

rok temu

W  dniu  6 maja 2022r. grupa Żabki wybrała się autobusem na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Na początku dzieci uczestniczyły w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, gdzie zapoznały się z całym cyklem powstawania chleba. Podzieleni na grupy sami ucierali mąkę z żyta, przesiewali przez sito, oglądali i porównywali wygląd mąki żytniej i pszennej. Następnie z ciasta samodzielnie wykonywali kształty swoich bułeczek. Upieczone, pięknie pachnące pieczywo każdy sobie zabrał do domu. Następnie w raz z przewodnikiem dzieci udały się w wyprawę po MWR, przenosząc się w czasie o 100 lat dowiedziały się jak wyglądało życie w tamtych czasach, domy, izby i sprzęty. Obejrzały też zagrodę ze zwierzętami. To była bardzo interesująca i owocna wyprawa. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.