Zabawy na powietrzu !

"W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym zaleca się następujące proporcje zagospodarowania czasu przebywania w przedszkolu w rozliczeniu tygodniowym:

...co najmniej jedną piątą spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. (organizowane są tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze itp. );..."

Z podstawy programowej wychowania przedszkolnego (załącznik nr 1 do Rozporządzenia MEN z dnia 23 grudnia 2008 r. - Dz. U. z 2009 Nr 4 poz. 17)

W związku z powyższym prosimy  o odpowiedni ubiór dziecka dostosowany do aktualnej pogody. Jednocześnie przypominamy, że dziecko przychodzące do przedszkola powinno być zdrowe, a tym samym nie ma przeciwwskazań do wychodzenia. Tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne jak obfity deszcz czy silny mróz mogą być przyczyną pozostania dzieci w budynku.