AKADEMIA AGUAFRESH

Dzieci z naszego Przedszkola brały udział w Akademii Aquafresh. Jest to już IV Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków koncentrująca się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci.
Przygotowując się do tej akcji, na zajęciach przedszkolaki poznały mieszkańców Pastusiowej Krainy  - Lilly, Milkego, Billego, Zębusia i Szczotkusia. Nie zabrakło także czarnego charakteru w postaci Robaczka Próchniaczka. Dzięki nim dzieci poznawały zasady prawidłowej pielęgnacji zębów i zdrowego odżywiania. Bohater kreskówki Barney zachęcał do systematycznych wizyt u dentysty.

Nasza placówka, dołączając do innych przedszkoli w Polsce, wzięła także udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa. 30 września br. o godzinie 12:00 rozpoczęliśmy wielkie szczotkowanie. Razem z dziecmi w całej Polsce przez 2 minutki myliśmy ząbki, dzięki czemu pobiliśmy rekord Guinnessa ustanowiony w Indiach, gdzie 177 000 osb w jednym czasie myło zęby.   Ząbki w Polsce szczotkowało z nami 313 328 dzieci!

Brawo przedszkolaki! GRATULUJEMY!